V případu bývalého poslance Dominika Feriho včera u Obvodního soudu pro Prahu 3 zazněly závěrečné řeči. Státní zástupkyně Petra Gřivnová navrhla pro bývalého poslance Dominika Feriho obžalovaného ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění trest okolo tří let vězení. Feriho obhájkyně Zuzana Smítková trestní senát požádala, aby bývalého politika TOP 09 v plném rozsahu zprostil obžaloby. Vinu za skutky, ke kterým mělo dojít v letech 2016 a 2018, odmítl i Feri. Ve své závěrečné řeči se věnoval především údajným rozporům v tom, co ženy na policii či u soudu vypověděly. Rozhodnutí soud vynese ve čtvrtek.

Podle žalobkyně se všechny tři skutky popsané v obžalobě podařilo u hlavního líčení prokázat. Feri se podle ní snažil poškozené dívky znevěrohodnit, je ale logické, že si ženy všechny detaily nepamatují, ať už vlivem času či stresu, který v důsledku jeho chování prožily. U všech poškozených podle státní zástupkyně chybí motiv, proč by měly Feriho křivě obvinit. „U poškozených lze zcela vyloučit, že by se měly obžalovanému mstít,“ uvedla také Gřivnová. Dívky jsou podle ní věrohodné.

„Jediným skutečným poškozeným v tomto řízení je pan obžalovaný. Jeho zničená politická kariéra, osobní život, dobré jméno,“ řekla obhájkyně Smítková. Doplnila, že ženy mohlo k obvinění Feriho vést více důvodů. Zmínila snahu zviditelnit se, získat pozornost blízkých, ale i zištnost – poškozené po Ferim žádají odškodné.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist