Je to zhruba rok, kdy začala platit zdánlivě nenápadná změna energetického zákona. Změna, kterou budeme jednou možná hodnotit jako jeden z milníků v přechodu na novou energetiku. Takzvaný lex OZE I ubral byrokracie, především ale následná legislativa zavedla vůbec první možnost sdílet přebytky elektřiny. Z levné solární energie tak poprvé mohli začít těžit nejen majitelé domů, ale i jejich nájemníci.

Novinka pomohla nastartovat zájem o fotovoltaiku v bytových domech a společně s Novou zelenou úsporám se stala nástrojem k nižším účtům za energie pro středněpříjmové a nízkopříjmové domácnosti. Odhaduje se, že loni si novou solární elektrárnu pořídil rekordní počet – více než stovky tisíc – spotřebitelů, především domácností.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Co přináší nové energetické zákony?
  • Jak se změny dotknou domácností i firem?
  • A jaké novinky můžeme v energetice čekat letos?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze