Domácnosti, které se rozhodly přejít na tepelné čerpadlo, aby ušetřily na vytápění, mohou být zklamané. Na energiích ušetří méně, než čekaly. Důvodem je zvýšení regulované složky ceny elektřiny, platné od Nového roku, které se zásadně promítne v celoročních nákladech. „V některých případech se bude jednat o více než 10 000 korun za rok navíc,“ říká Radek Červín, předseda Asociace výrobců tepelných čerpadel (AVTČ). Podle odborníků proto hrozí, že se lidé budou vracet k plynovým kotlům.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









