Investice do Mall Group se pro polský internetový kolos Allegro stává čím dál větší noční můrou. Už před dvěma lety totiž polská skupina odepsala z investice 2,3 miliardy polských zlotých (tehdy zhruba 12 miliard korun), což představuje přes polovinu sumy, co za Mall Group dala. A nyní v odpisech pokračuje.

V závěru roku 2021 polští investoři koupili skupinu Mall včetně internetového obchodu CZC a doručovatelskou společnost WeDo za cenu 881 milionů eur (tehdy okolo 23,5 miliardy korun) od tuzemské investiční skupiny PPF, společnosti EC Investments miliardářů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče a investiční skupiny Rockaway Capital. 

„Allegro firmy z české skupiny Mall kupovalo prakticky na tržním vrcholu, kdy internetové firmy profitovaly z tehdejších opatření. Už i tehdy ovšem mnohé hlasy z byznysu tvrdily, že cena je až příliš vysoká. I vzhledem k tomu, že Mall měl vždy problémy se ziskovostí,“ upozorňuje Michal Benatzky, marketingový manažer Upgates, která firmám dodává e-shopová řešení.

Poláci totiž Mall kupovali v době, kdy se internetové obchody vezly na vlně způsobené koronavirovou pandemií. Navíc celá skupina téměř neustále jen prodělávala.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • O jak velkou částku snížilo polské Allegro hodnotu investice do Mall Group?
  • Co je důvodem snížení hodnoty?
  • Věří Allegro ve zlepšení hospodaření Mall Group?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.