Plánované zavedení recyklačního poplatku za reklamní letáky budí nevoli u maloobchodníků, distributorů i tiskáren. Obávají se, že to prodraží jejich produkci, a volají tak po dalších jednáních s ministerstvem životního prostředí.
To zahrnulo novinku do novely zákona o obalech, která primárně zavádí zálohování PET lahví a plechovek. Od „letákového“ poplatku si resort slibuje finanční přínos ve výši 160 až 250 milionů korun ročně, ale i celkové omezení objemu letáků na trhu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









