Je veřejným tajemstvím, že si Microsoft za necelý měsíc zahraje na Apple. Představí nové počítače Surface, ve kterých budou hrát hlavní roli procesory s architekturou ARM, stejnou, jakou mají čipy Apple M.

Pokud se potvrdí spekulace, nové stroje nebudou mít dvě verze jako u předchozí generace. Tablety a notebooky Surface s Intelem budou jen pro firemní zákazníky. Důvod pro změnu je prostý: architektura ARM je v provozu efektivnější, což znamená, že počítače s novými čipy vydrží výrazně déle na jedno nabití.

Microsoft nebude sám. Na novou vlnu počítačů s nižší spotřebou a podporou umělé inteligence se těší všichni výrobci PC. Až dvojnásobná výdrž baterie je vlastnost, která dokáže zákazníky nalákat spíš než sliby ještě většího výkonu. Do hry chce výrazně promluvit i kalifornský Qualcomm. Aby uživatelé věděli, na co se mohou těšit, odhalil další novinky o chystaných čipech.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaký výkon a spotřebu slibuje Qualcomm u nových procesorů Snapdragon X.
  • Kde udělal Qualcomm první chybu a kde se skrývají ústupky.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.