Jeden rekord nebude na mistrovství světa v ledním hokeji, které začíná v pátek, překonán, ani kdyby nějaké kataklyzma hnulo časem a prostorem. Vítězství Kanady nad Dánskem v poměru 47:0 na turnaji konaném ve Švédsku v roce 1949 je historickým monolitem. Paradigma nějaké budoucí doby by se muselo totálně lišit od toho současného, aby lidé příštích generací na vrcholných sportovních akcích zavedených sportů zažili něco podobného. Přesto bude nadcházející turnaj v Praze a Ostravě do jisté míry testem, jak tato kolektivní hra pokročila ve svém úsilí najít novou budoucnost a stát se globálním fenoménem.

Před dvěma lety ve Finsku skončil celek Velké Británie v základní skupině poslední s jedním bodem a skóre 10:33. Proti tradičním favoritům neměl šanci – s Finskem a Švédskem prohrál 0:6, s Českem 1:5 a s USA 0:3. „Jsme teď hodně zmatení, ale podívali jsme se sem a zkušenosti, které jsme získali, jsou obrovské,“ řekl po sestupu z top divize kapitán Jonathan Phillips.

Britové v ní vydrželi tři roky a nyní se z nižší divize 1 opět vracejí nahoru, aby potvrdili Phillipsovo předsevzetí, že všichni budou tvrdě bojovat, aby se tým dostal zpátky tam,
kde jim to někdy připadá jako na odvrácené straně Měsíce.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • V čem spočívá nová strategie IIHF.
  • Kdo další po Švýcarsku ohrozí favority.
  • Proč hokej nemusí být jen jeden.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.