Šéfkou bezpečnostní politiky na ministerstvu zahraničních věcí se nově stane Veronika Stromšíková. Ve vedení úřadu vystřídá kariérní diplomatka se zkušenostmi z mezinárodního prostředí stávajícího „muže na bezpečnost“ Davida Koneckého. Ten míří jako nový velvyslanec Česka při NATO do Bruselu.
Stromšíková uspěla ve výběrovém řízení na post vrchní ředitelky sekce bezpečnostní a multilaterální politiky a nástupkyní Koneckého se stane od 1. srpna. Její jmenování do funkce už podle informací HN podepsal šéf diplomacie Jan Lipavský (Piráti).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









