Cože, vy jdete na schůzku s Kateřinou Konečnou?“ upřímně se zhrozí velvyslanec jedné velké země Evropské unie v Praze. „K čemu, vždyť je úplně bezvýznamná a jen dokola opakuje stále stejné ideologické nesmysly!“

Kdyby se tento diplomat na Konečnou (43) zeptal špičkových českých byznysmenů nebo státních úředníků, rychle by se přestal divit. Katka, případně Kačenka, jak jí tito lidé s upřímnou sympatií v hlase říkají, je v těchto kruzích nesmírně populární. Že to je ve velkém rozporu s tím, jak radikálně vystupuje v televizi nebo na náměstích a sociálních sítích, je samozřejmě pravda.

„Ptá se, co potřebujeme. A pak se snaží vyhovět,“ shrnuje svou zkušenost s Konečnou jeden špičkový představitel českých podnikatelských kruhů. Říká to pod podmínkou anonymity, což je v souvislosti s Konečnou běžné. Otevřeně, „na jméno“, ji nechce pochválit vlastně nikdo. Mimo záznam ale chvála doslova prší.

Stejně jako vzpomínky na to, že dojednávání konkrétní legislativy se s Konečnou nejednou dělo v legendárním pražském baru Bluelight, nebo v její silně zakouřené bruselské či štrasburské kanceláři. Nyní už Konečná kouří elektronické cigarety, které si zapaluje i během rozhovoru s HN.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak konkrétně Konečná prosazuje zájmy velkého byznysu i státu.
  • Není to podvod na jejích voličích.
  • Přejmenuje v zájmu úspěchu ve volbách komunistickou stranu.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.