Ve chvíli, kdy se vláda snaží apelovat na úspory a státní rozpočet je v deficitu přes 150 miliard korun, jde o neobvykle štědré gesto. Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) podle vyjádření pro HN nebude požadovat po Českém hokejovém svazu vrácení dotace 200 milionů korun na uspořádání letošního šampionátu v Praze a Ostravě – přestože k dotaci se svaz dostal taktickou kličkou a neměl na ni mít vůbec nárok. Kauzu už dříve detailně popsal server iDnes.
Co se dočtete dál
- Proč je dotace pro hokejový šampionát sporná.
- Čím hokejový svaz v žádosti o dotaci na ziskový turnaj argumentoval.
- Jak vše komentuje premiér Petr Fiala pro HN.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









