Před patnácti lety podstoupila populární foodblogerka Ivana Stříbrský Jindřichová zvětšení prsou silikonovými implantáty. Hned dva roky poté ale přišly problémy. Bolest kloubů, svalů a šlach, oteklé dutiny a bolesti žaludku, mlhavé vidění, únavy, poruchy soustředění a jiné neurologické problémy. „Před rokem jsem se ale stala mámou a problémy se spíše zhoršovaly. Byla jsem jako bez života, musela jsem to začít aktivně řešit,“ vzpomíná Stříbrský Jindřichová.

Měsíce lítala po vyšetřeních, ale žádné příznaky nebyly spojené s prsy. I tak ale měla podezření na takzvanou nemoc z prsních implantátů (breast implants illness, tedy BII). Lékaři o tom nechtěli ani slyšet, ale nakonec jí lékařka do zprávy napsala, že se opravdu na nic nepřišlo. A doporučila vyjmutí prsních implantátů. Před dvěma měsíci si tak Jindřichová nechala silikon vyndat. A její zdravotní stav se zlepšil téměř okamžitě.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.