Americké firmy jsou dravější, vynalézavější a také mnohem více vydělávají než ty evropské. To platí dlouhodobě, přičemž jejich náskok před rivaly „ze Starého světa“ se zvětšuje stále rychleji. Potvrzuje to obsáhlá analýza, kterou provedl výzkumný ústav německého hospodářského listu Handelsblatt (HRI). Jeho experti spočítali, že 500 největších veřejně obchodovaných firem v USA loni dohromady v přepočtu vydělalo 1,3 bilionu eur (mírně přes 1,4 bilionu dolarů), zatímco evropská pětistovka vykázala čistý zisk necelých 648 miliard eur, tedy asi poloviční.
Co se dočtete dál
- Přehled nejhodnotnějších společností světa.
- Jaké jsou důvody úspěchu amerických firem.
- Co svazuje evropský byznys.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









