Po důležitých volbách ve Francii a Velké Británii a v obavách z návratu Donalda Trumpa do Bílého domu se ve Washingtonu scházejí na summitu lídři dvaatřiceti členských zemí Severoatlantické aliance. Při oslavách 75. výročí založení NATO potřebují dát najevo co největší jednotu a pevnost spojenectví. A to nejen tváří v tvář možné ruské hrozbě, ale zároveň i v obavách z vlastních voličů, kteří ve zvýšené míře dávají hlasy extrémní pravici, která tuto jednotu oslabuje.
Co se dočtete dál
- – V jakém stavu jsou plány na odstrašení Ruska
- – Jak se zvyšují obranné výdaje v Evropě
- – Čeho se nejvíc obávají spojenci
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









