Příběh, kterým v posledních dnech žije česká veřejnost, sociální sítě i některá média, je známý: vláda chtěla během prázdnin a dovolených „potají“ schválit jakýsi „český Green Deal“. Ten prý motoristům prodraží benzin a naftu o více než deset korun na litr. Naštěstí se to zavčasu provalilo a ministři v panice před reakcí voličů zákeřný záměr odložili.
Odklad byl však velká chyba, protože všechno je trošku, nebo spíš hodně jinak.
Co se dočtete dál
- Proč je interpretace „českého Green Dealu“ mylná?
- Opravdu by zvýšil ceny benzinu a nafty?
- Proč některá média a politici situaci zveličili?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









