Už od srpna mělo dojít k dalšímu zdražení energií, vláda však příslušné nařízení zatím nestihla schválit. Jde o zvýšení poplatku na činnost Energetického regulačního úřadu (ERÚ), který spotřebitelé platí v koncové ceně. Pokud příslušný návrh projde, dopad na domácnosti nebude nijak významný a bude se pohybovat v řádu desítek korun za rok. Jde však o další příznak trendu, na který dlouhodobě upozorňují experti. Služby spojené s dodávkami energií budou v koncové ceně hrát čím dál větší roli než platby za samotnou komoditu.
Co se dočtete dál
- Jak se zvýšení poplatku promítne do cen elektřiny a plynu.
- Proč chce stát poplatek na provoz ERÚ zvýšit.
- S jakým rozpočtem ERÚ hospodaří a jakou má agendu.
- Proč netržní složka cen energií ještě více poroste.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









