Komentář Dominika Duky k olympiádě, kterým přirovnal pařížské zahájení ke hrám ve 20. století zneužitým nacismem a komunismem, patří mezi texty, se kterými se nepolemizuje snadno. Podobně jako s dezinformacemi nebo vágními výhrůžkami. Mám pro jeho slova jediné vysvětlení: v ceremonii a v průběhu her viděl něco, co tam vidět chtěl.
Co samozřejmě šokuje, je, že pan kardinál srovnává slavnost, jejímž hlavním sdělením je otevřenost, s masově vraždícími totalitními režimy.
Co se dočtete dál
- Proč bylo během olympijského zahájení důležité zdůraznit otevřenost, inkluzi a respekt k různosti?
- Proč je Dukova kritika podobná zesměšnění večeře Páně?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




