Když si chce podnikatel vyplatit ze své firmy zisk, musí podnik z peněz zaplatit srážkovou daň ve výši 15 procent. Lze se tomu ale vyhnout tak, že vytvoří holding. Finanční správa s tím dlouhodobě bojuje a společnostem, které to udělají, daň doměřuje. Nyní však Nejvyšší správní soud vydal přelomový rozsudek, v němž se v podobném sporu zastal podnikatelů.
Co se dočtete dál
- Jaké firmy se soud zastal.
- Jak funguje mechanismus, který zamezí dvojímu zdanění .
- Proč je rozsudek ve věci holdingových strukturu přeplomový.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







