Do začátku září slíbil ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) napravit většinu nedodělků na digitalizaci stavebního řízení. I když v systému už nyní přibyla řada funkcí, úředníci i zástupci obcí mají stále obavy z toho, jak bude stavební řízení dále vypadat. Požadují proto po resortu překlenovací období, v němž by mohli využívat některé staré funkce, ale přitom to bylo v souladu s novým stavebním zákonem, který začal platit 1. července. Zároveň po Bartošovi chtějí zveřejnit všechny dokumenty týkající se vzniku nového systému.
Co se dočtete dál
- Co chtějí starostové po ministru Bartošovi.
- Jak by měl pomoci bypass.
- Je možný návrat do původního režimu.
- Kdo Bartošovi pomůže.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









