Do začátku září slíbil ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) napravit většinu nedodělků na digitalizaci stavebního řízení. I když v systému už nyní přibyla řada funkcí, úředníci i zástupci obcí mají stále obavy z toho, jak bude stavební řízení dále vypadat. Požadují proto po resortu překlenovací období, v němž by mohli využívat některé staré funkce, ale přitom to bylo v souladu s novým stavebním zákonem, který začal platit 1. července. Zároveň po Bartošovi chtějí zveřejnit všechny dokumenty týkající se vzniku nového systému.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Co chtějí starostové po ministru Bartošovi.
  • Jak by měl pomoci bypass.
  • Je možný návrat do původního režimu.
  • Kdo Bartošovi pomůže.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.