Vrátí se nám až 300 milionů korun. Právě zisk akce byl jedním z hlavních argumentů, proč dá stát, brněnský magistrát a Jihomoravský kraj desítky milionů korun na pořádání mistrovství motocyklových závodů MotoGP. Ty se tak díky podpoře vrátí příští rok po odmlce zpět do Brna, z čehož premiér Petr Fiala (ODS) a moravští politici měli při oznámení radost. Studii z roku 2020, která zmiňované příjmy údajně potvrzuje, ale nikdo nechce zveřejnit. HN se však podařilo získat podobný materiál, který vznikl už před deseti lety. Z něj vyplývá, že návratnost je pravděpodobně nižší.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Kolik státu vynese MotoGP.
  • Kolik peněz do akce musí veřejné rozpočty nalít.
  • Co na to říkají kritici.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.