Sotva se vzpamatovali po prvotním šoku z povodní, už musí řešit volby. Zástupci postižených měst totiž u vlády neuspěli s požadavkem na odložení víkendových senátních a krajských voleb. Starostové teď řeší, jak situaci zvládnou. Někteří si stěžují, že nemají průjezdné silnice a nemá kdo sedět ve volebních komisích. Lidé totiž tráví dny odklízením sutin a dalších následků velké vody. Na řadu proto přichází improvizovaná řešení.
Co se dočtete dál
- Reakce starostů a vedení měst nejvíce zasažených oblastí na to, že se senátní a krajské volby o víkendu, i přes některé kritické hlasy, uskuteční.
- Jak chtějí zajistit řádný průběh voleb starostové zasažených obcí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











