Dvanáct let poté, co byl tehdejší ředitel Národního divadla Ondřej Černý odvolán, se přiblížil moment, kdy bude muset tehdejšímu zaměstnavateli pravděpodobně uhradit škodu vzniklou způsobem odměňování umělců, především členů orchestru, pod jeho vedením. Národní divadlo kvůli tomu muselo státu doplatit daně a penále, dohromady skoro čtyři miliony korun.

Soudy nejdříve žalobu, aby Černý uhradil alespoň část způsobené škody, zamítly. Nejvyšší soud ale vyhověl dovolání divadla a počátkem října vrátil případ na začátek. A naznačil, že justice by měla vyhovět divadlu.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak souvisí Černého odvolání a „nastavování procesu,“ kterým se proslavila někdejší ministryně kultury.
  • Jak soudy odůvodnily, že by měl po dvanácti letech exředitel hradit způsobenou škodu.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se