Světová výroba léků stojí z větší části na Asii. Firmy tam továrny přesunuly ve zhruba posledních dvou desetiletích, a to z prostého důvodu – bylo to pro ně výhodnější. Ať už z hlediska ceny práce nebo menších požadavků na ekologii. Důsledkem je zhoršená dostupnost některých léků na evropském kontinentu. Evropa ale výrazně zaostává za Čínou a USA i ve vývoji nových léčiv. Zvrátit by to mohl návrh, se kterým přišlo Česko. Nová pravidla by motivovala výrobce, aby přesunuli výzkum a výrobu léků do Evropy.
Co se dočtete dál
- V čem český návrh spočívá.
- Proč by podle firem oslabil Evropu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









