Během září se Microsoft rozhodl zrušit své plány na výstavbu datového centra v Praze. Mezi hlavní důvody patřil podle vyjádření firmy nedostatek levné energie, která by byla stabilně k dispozici.
Kvůli své strnulosti a nedostatku vize tedy český stát neuspěl v jednání s významnou mezinárodní korporací. Následkem toho přišel nejen o miliardové investice, ale i o klíčový inovační projekt. Pokud české firmy nevsadí na inovace, hrozí jim, že jejich produkty a služby mohou skončit podobně.
Co se dočtete dál
- Proč je Česko neschopné přilákat investice?
- Kde chybí flexibilita a vize?
- Co ovlivnilo rozhodnutí Microsoftu neinvestovat u nás?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









