Deset dní po zavedení mýtného pro vjezd do spodní část Manhattanu v New Yorku tamní radnice hlásí první výsledky. Doprava se snížila o 7,5 procenta a doba jízdy na autobusových linkách směrem do centra se podle odhadů zkrátila o 30 až 40 procent. Což je dobrý výsledek.
I proto se dá očekávat, že newyorský příklad využijí i zastánci mýta v Praze. Zde se mělo v centrálních částech mýto zavádět podle původních předpokladů z roku 2019 v průběhu následujících pěti let, tedy nejpozději loni. Mýto není, ale myšlenka mýta rozhodně není zahrabaná hluboko pod zem. Kam ovšem za současných podmínek patří.
Co se dočtete dál
- Jaký je výsledek zavedení mýta na Manhattanu?
- Za jakých podmínek je systém přenositelný do Prahy?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





