Ať již hledáme v počínání amerického prezidenta Trumpa jakoukoli logiku, jedno je jisté. Skokové zvýšení celních tarifů je zásadní revizí poválečného obchodního systému, který se nesl ve znamení postupné liberalizace zahraničního obchodu. Svými kroky ale Donald Trump zároveň ničí systém, jehož byly Spojené státy doposud největším beneficientem.
Co se dočtete dál
- Jak Trumpovy celní tarify mění poválečný obchodní systém?
- Jak souvisí obchodní deficit USA s mezinárodní dělbou práce?
- Proč by se návrat výroby do USA mohl projevit poklesem životní úrovně?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









