První dva roky ze tříleté smlouvy s ČEZ máme za sebou. Virtuální baterie se v rámci stejné smlouvy během loňského roku stala méně výhodnou. Může za to zrušení stropů a návrat poplatků na podporu obnovitelných zdrojů elektřiny, což není vina samotného dodavatele, ale problém, se kterým se museli vypořádat všichni.
Část vyšších nákladů jde přitom na vrub počasí a nás samotných. Po delší době s fotovoltaickou elektrárnou člověk přestane hlídat každou watthodinu. Spíš je důležité připravit se na další prohlubování rozdílu mezi cenou elektřiny, když sluníčko svítí a když ne.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





