Loni v létě přišli Jaroslav Sedlák a David Žalobín s okamžitou platností o místo strážníka Městské policie v Praze. A to poté, co je soud potrestal za neposkytnutí pomoci. V květnu 2023 je totiž náhodný pejskař zavolal k tělu muže, kterého nalezl oběšeného v parčíku vedle ministerstva dopravy.
Oba strážníci muže, který ale ještě žil, odřízli až s několikaminutovým zpožděním a on pak po pěti dnech zemřel. Kdyby zareagovali bez průtahů, mohl podle státní zástupkyně Ivety Potucké přežít. Ta tak Sedláka se Žalobínem poslala před soud.
Co se dočtete dál
- Co přimělo soud změnit názor a oba strážníky napodruhé osvobodit.
- Jak reagovala státní zástupkyně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




