Zákon, který měl investory v Nizozemsku připravit o velkou část papírových zisků, nejspíš od roku 2028 platit nezačne. Podle novely, kterou v polovině února schválila dolní komora parlamentu, by měli nizozemští rezidenti každý rok danit přírůstek majetku, včetně nerealizovaných zisků z akcií, dluhopisů nebo kryptoměn. Jenže přišla vlna kritiky a politici začali couvat.
Co se dočtete dál
- Proč je zákon problematický a jak může ovlivnit investice běžných investorů.
- Co se se zákonem stane a proč ho chce vláda najednou změnit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









