Nejde jen o deportace. Spojené státy americké zažívají poprvé v poválečné historii odliv obyvatelstva a vedle vynuceného odchodu cizinců pobývajících v USA nelegálně k tomu přispívají i američtí občané. Těm ani za Trumpa deportace – snad kromě administrativních pochybení, k nimž občas dochází – pochopitelně nehrozí, nové místo pro život hledají dobrovolně a jejich motivy jsou samozřejmě velmi pestré. Od vyhroceného odporu ke směřování USA po prosté hledání lokality umožňující komfortní život i s nižšími výdaji. Čím dál častěji směřují do Evropy, přičemž mezi zeměmi, kde se počet trvale usazených Američanů zvýšil nejvíc, vyniká Česko.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Kdy jindy USA zažily takový odliv Američanů s občanstvím.
  • Kam to „Amíky“ nejvíc táhne.
  • Američany dnes láká i Albánie. Proč to není vtip.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se