Na sedm až devět let do vězení mají jít tři bývalí manažeři zkrachovalého Metropolitního spořitelního družstva (MSD) a dva podnikatelé za to, že z družstva těsně před krachem prostřednictvím desítky bílých koní vyvedli více než jednu miliardu korun. Je to již druhé rozhodnutí, původní tresty v rozmezí pět až sedm let vězení pro hlavní organizátory Vrchní soud v Praze zrušil s tím, že byly příliš nízké.
Co se dočtete dál
- Kdo je hlavní viník pádu kampeličky a kolik peněz z ní zmizelo.
- Jak probíhají soudy s těmi, kteří za její pád mohou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





