Česko má nejnižší počet doktorandů za pětadvacet let. Přestože většina středoškoláků míří na vysoké školy, jen dvě až čtyři procenta z nich pak pokračují ve vědecké kariéře. Mladí, kteří se k vědě dostali a uspěli, popisují důvody, které podle jejich zkušeností brání jejich vrstevníkům vědeckou dráhu zvolit. Změnit to chce kampaň Nadace Neuron „Začni s proč“.  

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se proměnily počty doktorandů v Česku.
  • Co podle mladých vědců brání studentům „vybrat si“ vědu.
  • O čem bude kampaň „Začni s proč“.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se