Zuřící Indové upálili čtyři děvčata

Madrás (čtk)
Čtyři děvčata včera uhořela zaživa v jižní Indii při nepokojích, které propukly poté, co soud vynesl rozsudek jednoho roku vězení nad vlivnou regionální političkou Džajalalithou Džajarámovou. Informovala o tom policie.
Političtí aktivisté rozezlení rozsudkem nad bývalou herečkou Džajarámovou zapálili autobus, v němž ve svazovém státě Tamilnádu cestovalo zhruba 40 studentů. "Čtyři děvčata nedokázala uprchnout a uhořela zaživa," řekl novinářům představitel policie. Dodal, že dalších 12 studentů bylo s vážnými popáleninami převezeno do nemocnice v Dharmapuri zhruba 300 kilometrů od Madrásu.
Z několika dalších měst v Tamilnádu přišly zprávy o žhářských útocích na státní majetek a jeho poškozování házením kamenů.
Zvláštní soud v Madrásu vynesl nad Džajarámovou (51) rozsudek jednoletého vězení, které může zahrnovat i nucenou práci, za zneužití úřední moci v letech 1991 až 1996, kdy byla hlavní ministryní státu Tamilnádu. Džajarámová, která je šéfkou Všeindické Annáduraiovy drávidské pokrokové federace, podle soudu napomáhala jistému podnikateli nezákonně postavit hotel v horském letovisku.

Související