Drnovice zvítězily 1:0 a postoupily

Banoviči (čtk)
Branka Brazilce Gomese zajistila v odvetě předkola Poháru UEFA v bosenském Banoviči Drnovicím vítězství nad týmem Budučnosť 1:0. Po domácí výhře 3:0 tak český zástupce postoupil do hlavní soutěže.
Bosenští fotbalisté se v odvetě představili ve zcela jiném světle než v prvním utkání. Jejich výkonu v pětatřicetistupňovém vedru nechyběla agresivita, rychlost a zejména ofenzivní pojetí hry. Už v 5. minutě jen s námahou Vaniak kryl Čergičovu hlavičku, další vyloženou šanci spálil Kahrimanovič. Ale jinak byla drnovická obrana, kterou dirigovali s přehledem Holeňák s Kinderem, nepropustná a stačila ohlídat i případné nebezpečí ze standardních situací. Po půlhodině začal český tým odpovídat na tlak domácích rychlými protiútoky, kterým ale chyběla přesnější finální přihrávka anebo větší důraz v koncovce.
Na hrbolatém terénu po změně stran znovu vsadil domácí tým na nátlakovou hru. Jediným výsledkem však byla ve 47. min. střela Kahrimanoviče, kterou Vaniak kryl. Rozhodující úder zasadila bosenskému týmu v 69. min. brazilská posila Drnovic Gomes, jenž po přesné přihrávce Valnohy přinesl definitivní pojistku postupu.