Raisa Gorbačovová bojuje s nemocí

Münster (čtk)
Manželka bývalého sovětského prezidenta Raisa Gorbačovová (67) je vážně nemocná a podrobuje se vyšetření v nemocnici v západoněmeckém Münsteru. Michail Gorbačov je v Německu s ní.
Jak včera řekl agentuře Reuters Gorbačovův tlumočník, "nemoc je vážná... Věříme však, že se ji podaří zcela vyléčit, což je také názor doktorů."
Raisa Gorbačovová je na univerzitní klinice v Münsteru od pondělí minulého týdne, kde má být na interním oddělení asi dva týdny zevrubně vyšetřována. Jeden přední specialista z Münsteru byl na konzultacích v Moskvě, kde se s ruskými lékaři dohodl, že nejlépe bude převézt pacientku do Münsteru, kde on sám na interně působí.
Ruská média citovala Michaila Gorbačova, že Raisa "má vážné krevní problémy". Münsterská klinika potvrdila, že Gorbačovova žena tam je hospitalizována, avšak odmítla uvést podrobnosti pacientčina zdravotního stavu.
DPA minulý týden napsala, že Raisa dodnes pociťuje následky těžkého srdečního záchvatu, který utrpěla v srpnu 1991, kdy byla při pokusu o puč v rozpadajícím se Sovětském svazu společně s manželem tři dny zadržována na Krymu.