Na své první aukci, uspořádané 24. dubna v komorním prostředí salónku Národního domu v Praze na Vinohradech předložila Galerie Peron ve spolupráci se starožitnictvím Solidet 215 položek včetně dodatků ke katalogu. Víc než 140 položek sice nenašlo nového majitele, avšak součet cen dosažených na sále činí slušných 3,4 miliónu korun.

Největší podíl na této částce má olej Františka Kupky Komíny, prodaný za vyvolávací cenu 1,1 miliónu korun, a sedm položek vydražených za cenu vyšší než 100 tisíc korun. Za vyvolávací cenu se prodal i akryl Rudolfa Němce Vzývání (1969, 125 tisíc korun) a Bezhlavá Jiřího Načeradského (olej na jutě, 1966, 160 tisíc korun).

U některých položek bylo dosaženo pozoruhodných cenových nárůstů. Špálův raný olej Dubrovník vyvolávaný za 180 tisíc, byl vydražen za 260 tisíc korun. Souboj o Chittussiho olej Z Velimě vytáhl jeho cenu ze 100 na 235 tisíc. Cena Jarní krajiny Františka Jiroudka (1965) vystoupila z 80 na 105 tisíc, což je jedna z nejvyšších cen zaplacených za dílo tohoto autora. Bauchův portrét, vyvolávaný za 20 tisíc, byl prodán za 58 tisíc korun a Lesní tůň Otakara Lebedy, vyvolávaná za 28 tisíc, dosáhla ceny 72 tisíce korun.

V oddíle užitého umění se s největším zájmem setkal kubistický kávový soubor od Pavla Janáka, vyrobený pro Artěl (110 tisíc korun). Sklo až na značku Moser se prodávalo špatně, s valným zájmem se nesetkaly ani šperky a nábytek.
Podle spolumajitele Galerie Peron Jana Macha "to byla první aukce se všemi chybami, jimž se začátečníci nedokázali vyhnout". Pořadatelé se za ně přítomným zhruba sedmi desítkám dražitelů čestně omluvili. I v příštím souboru se organizátoři hodlají orientovat na poněkud riskantní prosazování autorů 2. poloviny 20. století. Chystají také velkou výstavu Jiřího Načeradského, kterého považují za "Fillu druhé poloviny století".

Pomalé tempo pokladny při inkasování tržeb se jistě podaří snadno odstranit. Jiným problémem bude výše vyvolávacích cen, která dražitele nejednou odrazovala od nákupů. Vcelku lze však debut nové aukční firmy hodnotit kladně.