Máte oblíbený literární žánr?

(mj)
Tuto otázku položila společnost International Business and Research reprezentativnímu vzorku 1001 respondentů vybraných z celého území České republiky. Nejsme zřejmě národem příliš veselým, protože nejhůře v hodnocení dopadly humoristické knihy, zatímco na celé čáře zvítězily romány. Ty jsou převážně oblíbenou četbou žen a lidí s nižšími příjmy. Muži dávají přednost spíše dílům historickým, literatuře faktu a knížkám z oboru science fiction.
Detektivky čtou stejnou měrou ženy i muži a baví spíše střední generaci. Literatura z kategorie sci-fi je oblíbena zejména u mladší populace. O historii a literaturu faktu se zajímají zvláště lidé s vyšším vzděláním a vyššími příjmy.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist