První "kondomerie" v Praze

(čtk)
První "kondomerií" ve střední Evropě je podle majitelů obchod specializovaný na prodej pánské ochrany, který byl v prosinci oficiálně otevřen nedaleko Národního divadla v ulici Karoliny Světlé v Praze. Už nyní zákazníkům nabízí téměř 300 druhů různých kondomů, z nichž většina pochází ze zahraniční produkce. Časem jich má být až tisíc.
"Kondomerie nechce být moralizováním o antikoncepci a bezpečném sexu. Není to ani pokoutní sexshop. Kondomerie chce být zábava, protože i sex je zábava," říká jeden z majitelů Petr Váverka v krámku, na jehož výtvarném řešení se podílel architekt David Vávra, známý z divadla Sklep.
Jen z letmého pohledu je zřejmé, že i laik si vybere. Jsou tu totiž prezervativy všech proveniencí. Nechybějí ani ty žertovné. Také na ženy tu pamatují, i když takzvané femidomy u nás příliš nezdomácněly.
Z kuriozit lze upozornit například na značkové německé kravaty vybavené zvláštní "kapsičkou" či trenýrky mající hned sedm kapes, popsaných názvy dnů. Zatímco v šesti z nich je po kondomu, ta poslední skrývá docela prozaickou náplast.
Od 1. května - měsíce lásky - má být provoz rozšířen a doplněn o kavárnu s cukrárnou.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist