Zlatý tým oslavil "vítězný únor"

* Doprostřed léta se přesunula euforie "vítězného února", který pozlatil hokejky českého týmu na olympijském turnaji v Naganu. Naplněná Sportovní hala aplaudovala českým hokejistům, kteří v exhibičním EuroTel Utkání snů porazili tým hvězd 10:7.
Praha (žak)
Atmosféra jak z únorových dnů vítala hokejisty obou týmů, kteří potom naplněnému hledišti předváděli hokej pro oko diváka. Nejlepší hokejista světa brankář Dominik Hašek sice vyjel na led poprvé po dvou měsících při dopoledním rozbruslení, ale večer opět mezi tyčemi exceloval, když skvělými zákroky "zboural" sebevědomí renomovaných kanonýrů NHL Bondry, Selänneho a dalších. Kapituloval až v úvodu druhé části a recept na jeho překonání našel jeho spoluhráč z Buffala Žitnik. Ale to už vedl český tým 4:0.
Z poklidu českého golmana nevyvedl ani na oko tvrdý atak dalšího spoluhráče z Buffala Barnabyho, ostatně nejtrestanějšího hráče NHL, vzápětí v krátké boxerské vložce rezolutně "zpacifikoval" obránce Šlégr.
Hokejové divadlo se 17 góly a okořeněné množstvím parádních akcí vyvolalo u diváků hokejové oslavy, které v závěru gradovaly skandováním "hoši, děkujem".
Zlatý tým - Výběr hvězd NHL 10:7 (4:0, 4:3, 2:4). Branky: 9. a 14. Reichel, 31. a 35. Hej-duk, 24. a 54. M. Procházka, 9. Ručinský, 15. Dopita, 33. Šlégr, 53. Jágr - 21. Žitnik, 24. Sýkora, 34. Bondra, 42. Pálffy, 44. Peca, 48. Alfredsson, 56. Šatan. Rozhodčí: Rejthar - Brázdil, Halas (všichni ČR). Bez vyloučení. Diváci: 14 000 (vyprodáno).
Sestavy: Zlatý tým: Hašek (31. Čechmánek) - Šlégr, Svoboda, Libor Procházka, Špaček, Šmehlík, Hamrlík - Jágr, Růžička, Straka - Hejduk, Patera, Martin Procházka - Ručinský, Reichel, Lang - Moravec, Dopita, Beránek. Trenéři: Hlinka, Lener a Martinec.
Tým hvězd: Turek (21. Štalenkov) - Žitnik, Fetisov, Musil, Niinimaa, Sýkora, Holaň - Kurri, Janecký, Selänne - Bondra, Koivu, Pálffy - Alfredsson, Jašin, Kron - Šatan, Peca, Barnaby - Stümpel, Tikkanen. Trenér: Muckler.