Washingtonská konference má přispět k rychlejší nápravě křivd

New York (čtk)
Padesát sedm delegací ze 44 zemí včetně ČR a 13 nevládních organizací se od pondělí do čtvrtka ve Washingtonu zúčastní konference o majetku obětí holocaustu. Smyslem je dosáhnout konsenzu, jak by se mělo usilovat o nápravu křivd, které přetrvávají z doby holocaustu a týkají se uloupených uměleckých předmětů a restitucí majetku.
Konference, kterou pořádá ministerstvo zahraničních věcí USA ve spolupráci s washingtonským Muzeem holocaustu, navazuje na podobné shromáždění, které se konalo před rokem v Londýně. V předvečer washingtonské konference náměstek ministryně zahraničí USA Stuart Eizenstat vyjádřil naději, že setkání a diskuse vyústí do "obecných zásad a postupů".

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist