Pár týdnů před volbami chce mít Český telekomunikační úřad (ČTÚ) hotovou analýzu, která by mohla přinést úsporu pro všechny, kdo si platí balíčky s internetovými daty v mobilu. Na základě analýzy úřad plánuje rozhodnout o regulaci velkoobchodních cen tří velkých síťových operátorů, tedy T-Mobilu, O2 a Vodafonu, jež poskytují sítě virtuálním operátorům. Tím by se měly postupně dostat k lidem mobilní data za nižší ceny. Virtuální operátoři jsou poskytovatelé telekomunikačních nebo datových služeb bez vlastní sítě. Kapacity si pronajímají od tří hlavních operátorů na českém trhu.  

Článek již není odemčený!

Váš známý vám umožnil přečíst si článek zdarma, ale uplynula doba, po kterou je článek odemčený.

Pro neomezený přístup ke všem článkům na našem webu si můžete zakoupit předplatné za 40 Kč.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se