Energetický trh v Česku čeká horký podzim. Jedním z menších hráčů, kteří chtějí do boje o nové zákazníky více promluvit, je Tedom energie. Obchodník, který má většinu odběratelů mezi firmami, teď více cílí na majitele rodinných domů. Oproti konkurenci se odlišuje tím, že nejdelší fixace, kterou nabízí, je na šest měsíců.

„Budujeme středně velkého hráče. Dlouhodobý cíl je mít 150 tisíc odběrných míst a dodávky kolem dvou terawatthodin,“ řekl HN ředitel Tedom energie Jakub Odložilík. Ten dříve působil v Bohemia Energy a pak založil menší firmu Free. Tu v roce 2021 prodal Tedomu za nímž stojí skupina Jet Investments Igora Faita. Tedom v budoucnu chystá také roční fixace, které podle něj budou u silové elektřiny výhodné maximálně při 3500 korun bez DPH. „Věřím, že to je reálné,“ dodal Odložilík.

Článek již není odemčený!

Váš známý vám umožnil přečíst si článek zdarma, ale uplynula doba, po kterou je článek odemčený.

Pro neomezený přístup ke všem článkům na našem webu si můžete zakoupit předplatné za 40 Kč.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.