Podnikatel a bývalý senátor Václav Fischer se narodil 22. června 1954 v Praze. V roce 1978 absolvoval Obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické. V den promoce emigroval, nějaký čas žil ve Švýcarsku, o rok později se vystěhoval do SRN, usídlil se v Hamburku.
V roce 1980 založil cestovní kancelář Fischer Reisen, o deset let později otevřel pražskou pobočku, v prosinci 1995 cestovní kancelář změnila název na Fischer. V roce 1996 založil leteckou společnost Fischer Air.
V červnu 1999 kandidoval do Senátu jako nezávislý kandidát v obvodu Prahy 1, jeho protikandidátkou byla herečka Jiřina Jirásková. V ulicích Prahy se tehdy objevily billboardy napadající jeho sexuální orientaci. Fischer tehdy naznačil, že za negativní kampaní může stát ODS.
Zvítězil již v prvním kole voleb 28. srpna. Čtrnáctého září Nejvyšší soud zamítl stížnost, která byla podána proti jeho zvolení.
O dva dny později se Fischer omluvil ODS a jejímu šéfovi Václavu Klausovi, které považoval za původce billboardů. V senátu zasedl ve výboru pro evropskou integraci.
V listopadu 2001 HN řekl, že uvažuje o odchodu z politiky. Objevily se první známky problémů jeho firem, jejichž hodnota podle něj přesahovala 48 miliónů marek. Problémy zdůvodňoval velkými investicemi do reklamy a rostoucí cenou leteckého benzínu. Navíc splácel leasing na letadla Fischer Air.
V roce 2000 Fischer požádal o půjčku Komerční banku. Kvůli úvěru ve výši 185 miliónů korun zastavil dvě firemní nemovitosti. Kromě Komerční banky půjčovala Fischerovi také BNP Dresden Bank. Cestovní kancelář používala kontokorentní úvěr ve výši 200 miliónů korun, Fischer Air měla stejný druh úvěru ve výši 100 miliónů korun. Pojišťovně Allianz Fischer dlužil v listopadu 2001 dvaadvacet miliónů, které hodlal splatit do konce roku.
Loni v červnu HN napsaly, že akcie cestovní kanceláře a obchodní podíl letecké společnosti patřící Fischerovi jsou zastaveny Komerční bance.
Počátkem letošního února Česká televize odvysílala rozhovor s Michalem Šebou z Asociace cestovních kanceláří, který oznámil, že Fischer nemá uzavřenou novou smlouvu na pojištění proti krachu. Den poté ji kancelář uzavřela. Fischer posléze řekl, že je postojem Asociace cestovních kanceláří ke své firmě pobouřen a zvažuje proto založení nového profesního sdružení, do kterého by jeho firma vstoupila.
Třicátého července 2003 se objevilo podezření, že Fischerovy finanční problémy přetrvávají a několik firem na něj podalo k soudu návrh na exekuci.
Jako politik se Fischer angažoval v boji proti duty-free shopům. Ty naopak prosazuje jejich vlastník společnost Čedok Jaroslava Šimáněho, která začala Fischerovi výrazně konkurovat díky tomu, že skoupila charterovou leteckou společnost Travel servis.