Ve zlatý důl se v České republice (a nejen zde) proměnil trojdílný film Pán prstenů. Svědčí o tom nejen rekordní 150tisícová návštěvnost Návratu krále během uplynulého víkendu, ale i tržby prvních dvou dílů ve výši přes 157 miliónů korun. Přestože film natočila dceřiná firma koncernu Time Warner, New Line Cinema, podle ředitele Warner Bros v ČR Ladislava Šťastného měla pohádkové tržby původně inkasovat společnost Space Films.

New Line totiž získává finance na své projekty prostřednictvím celosvětového předprodeje svých filmů, distributorem se tak stává společnost s nejvyšší nabídkou. "Pro oblast Německa a východní Evropy získala práva nejprve německá firma Kinowelt, která se v České republice dohodla se Space Films. Avšak vzhledem k tomu, že Kinowelt zkrachoval, NewLine zrušili původní smlouvu a obrátili se v tomto regionu na mateřský Time Warner," tvrdí Šťastný.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.