Informatiku řídí nová ministryně
Ve vládě přibyla nová ministryně. Po Petře Buzkové a Miladě Emmerové je třetí ženou v Paroubkově kabinetu Dana Bérová. Odstupujícího Vladimíra Mlynáře nahrazuje jeho náměstkyně, která jako nestraník delegovaný za US-DEU měla dosud na starost informační technologie ve státní správě.
Chod ministerstva by se měl nástupem Bérové změnit jen minimálně. Společně s dalším náměstkem Michalem Franklem platila Bérová za nejbližší Mlynářovy spolupracovníky. US-DEU tak ustoupila od toho, aby funkci obsadila přímo svým straníkem, například místopředsedou Ivo Ludvíkem.
Manželem Bérové je lobbista Jan Dobrovský, který pracuje pro firmu Appian, jednoho ze zájemců o Severočeské doly. Bérové rovněž patří polovina sítě prodejen Sanu Babu, jež obchoduje s ethno oblečením a doplňky.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist