Škoda připravuje ústup ze šampionátu v rallye

Vedení automobilky Škoda patrně upustilo od svých nedávných tužeb po vítězstvích v závodech světového šampionátu v rallye. Vratislav Kulhánek, předseda dozorčí rady Škody Auto, včera v rozhovoru na rozhlasové Frekvenci jedna prohlásil, že v současné době se v Mladé Boleslavi diskutuje o tom, v jaké formě se automobilka zúčastní příštího ročníku mistrovství světa. "Rozhodně se v příštím roce zúčastníme, jestli to bude přímo tým Škody Motor Sport nebo jestli to bude tým privátní s plnou podporou továrny, však v tuhle chvíli ještě není jasné," řekl.
Připustil, že roky 2006 a 2007 považuje za přechodné období. "V této době bychom rádi připravili jiný model - ne už ve třídě WRC, ale v jiné kategorii. Nicméně plně konkurenceschopný. Hovoříme zatím o třídě Junior, třídě 1600," konstatoval Kulhánek.
Na dotaz, zda to fakticky znamená ústup ze slávy, jen prohlásil, že neví, zda se o uplynulé sezóně dá hovořit jako o slávě.
Pragmaticky připustil, že jde o ústup ze špičky a hned přidal důvod. "Protože peníze, které do toho byly investovány, se nevrátily tak, jak bychom rádi."
V seriálu mistrovství světa je zatím tým Škoda Motorsport v Poháru konstruktérů s dvanácti body šestý a dlouho očekávané úspěchy s vozy Škoda Fabiia WRC nepřinesly ani časté výměny jezdců. (hd)