Basketbalistky Brna ve finále Světové ligy podlehly Samaře

Basketbalistky Gambrinusu Brno prohrály v premiérovém ročníku Světové ligy ve finále se Samarou 60:71. Český tým stejně jako před půl rokem ve finále Evropské ligy na Samaru nestačil, roli tentokrát sehrálo i bouřlivé prostředí, které hnalo za vítězstvím ruský celek.
O výsledku rozhodl už úvod zápasu, v němž domácí po pěti minutách vedli desetibodovým rozdílem a české mistryně už ztrátu nedotáhly. "Začaly jsme špatně střelecky, sice jsme ještě do poločasu postupně stahovaly výsledek, Samara nám ale stačila utéci. Ve druhém poločase jsme enormním úsilím zlepšily hru v obraně. Naši taktiku jsme postavili na střelbě tříbodových pokusů, v rozhodujících chvílích nám ale chybělo i štěstí," hodnotil asistent brněnského trenéra Milan Veverka. (čtk)

Samara - Gambrinus Brno 71:60 (29:16, 46:30, 59:43). Nejvíce bodů: Melvinová 17, Stěpanovová 14, Korstinová 12, Lawsonová 11 - Miltonová 19, Vítečková 11, Kulichová 9. Semifinále: Brno - Peking 97:76 (20:19, 46:32, 67:48). O 3. místo: Havana - Peking 68:63.