Po pěti zápasech se tepličtí fotbalisté dočkali v první lize vítězství, když v dohrávce 15. kola před slabou návštěvou na vlastním stadiónu zdolali čtvrtou Olomouc těsně 1:0. Zápas rozhodl gól záložníka Saboua ze 44. minuty. Vítězný celek je tak v tabulce dál druhý.
Oba trenéři viděli jako rozhodující nasazení hráčů obou týmů. Teplický kouč Vlastislav Mareček chválil své fotbalisty právě za bojovnost. "Vítězství bylo vydřené, i gól byl hlavně otázkou vůle. Ale o to jsou takové výhry cennější," řekl po utkání a uznal, že Olomouc byla nepříjemným soupeřem. "Těžko jsme se prosazovali, Olomouc má kvalitní defenzívu. Chtěli jsme hlavně udržet střed hřiště, kde je soupeř velmi silný," dodal Mareček, jehož tým dal gól po třech zápasech.
Zato olomoucký trenér Petr Uličný vyčítal svým hráčům, že jim scházelo nasazení. "Potřebovali jsme svést na hřišti válku, ale vůbec to tak nevypadalo," řekl. Litoval neúčasti zraněných opor, jež nedokázal nahradit. (čtk)
Teplice - Olomouc 1:0
Branka: 44. Sabou. Rozhodčí: Helebrant. ŽK: Kaufman, Hunal - Vyskočil, M. Hubník. Diváci: 1400. Poločas: 1:0.