Slávistickou vítěznou euforii ukončil fungující defenzivní systém Baníku Ostrava. Atraktivní souboj o první místo v tabulce přinesl sice konfrontaci vyspělých týmů, nabídl však spíše ukázky moderních obranných struktur než oku diváka lahodící útočnou podívanou s gólovým završením. "Máme spoustu zraněných, museli jsme improvizovat," hájili se trenéři obou celků po remíze 0:0.

První velké zklamání se odehrálo už krátce před úvodním hvizdem. Pohled do prořídlých strahovských tribun, kde bylo šest a půl tisíce diváků (dobrá třetina z Ostravy), znamenal ztrátu slávistických iluzí o "novém dechu" červenobílých fanoušků. "Snad se lidé šetřili na středu," pronesl Jarolím s trpkým úsměvem směrem k premiérovému utkání v Lize mistrů.

Neslavná návštěva musela navíc vytrpět úvodní poločas, kdy bylo důvodů k vzrušení pomálu. Hra nabízela podprůměrný mix nepřesností a neschopnosti obou týmů něco vymyslet směrem dopředu. "Obrany hrály velmi dobře, zkrátka byly lepší než útoky," nabídl svůj pohled hostující trenér Karel Večeřa. Slavia postrádala řadu zraněných opor, v čele s Mickaelem Tavaresem. Právě středové formaci často chyběla rychlejší a přímočařejší kombinace. "Záloha nastoupila v tomto složení poprvé, bylo tam hodně nepřesností," nebyl spokojen Jarolím, jenž dal poprvé šanci posile z Liberce, Danielu Pudilovi. "Ještě to nebylo ono," deklaroval levonohý středopolař.

Druhé dějství přineslo výrazné zvýšení tempa, to nejdůležitější - branky, ale nepřišlo. Šance přitom byly - tu největší spálil Stanislav Vlček, který se krátce po startu v druhé půli ocitl sám před gólmanem Petrem Vaškem, ale napálil jen ostravského gólmana.

Baník občas vyrážel do útoků - největší šanci hostů měl Robert Zeher, ale Vaniak jeho křížnou střelu vyrazil. Když na druhé straně neproměnili slibné šance výborně hrající František Dřížďal ani střídající Zdeněk Šenkeřík, bylo o bezbrankovém výsledku, a také o trpké příchuti "atraktivního souboje", jasno.

Slavia - Ostrava 0:0

Rozhodčí: Královec. ŽK: Brabec - Otepka. Diváci: 6423. Slavia: Vaniak - Dřížďal, Suchý, Brabec, Hubáček - Kalivoda, Volešák (69. Ivana), Belaid, Pudil (75. Jablonský) - Vlček, Gaúcho (46. Šenkeřík). Ostrava: Vašek - Čoupek, Cigánek, Bystroň, Tchuř (86. Varadi) - Mičola (86. Tesařík), Otepka, Marek, Metelka - Zeher, Magera.