Tomáš Netopil včera debutoval za dirigentským pultem České filharmonie v pražském Rudolfinu. Mladý umělec, v roce 2002 vítěz soutěže George Soltiho ve Frankfurtu nad Mohanem, úspěšně rozvíjí mezinárodní dráhu symfonického i operního dirigenta. Má již za sebou několik inscenací Mozartových oper v italských divadlech a s jednou z nich i loňský debut na Salcburském festivalu. Hostoval u proslulých orchestrů v Curychu, Londýně, Drážďanech, Římě, Tokiu a dalších metropolích. Minulý týden řídil Pražské symfoniky. Chystá se mimo jiné na Busoniho operu Doktor Faust v Bavorské opeře v Mnichově, na triptych Mozartových oper v drážďanské Semperově opeře a na hostování u Izraelské filharmonie. Netopilův koncert se dnes v Rudolfinu opakuje.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit