Premiér Mirek Topolánek (ODS) si veškeré náhrady na nynější dovolenou v Itálii platí sám, úřad vlády se nijak finančně nepodílí na jeho cestě ani pobytu. Uvedla to včera mluvčí kabinetu Jana Bartošová. Současně odmítla informace některých médií, že premiér při cestě na jih Evropy využil služeb vládní letky.

"Dovolená je soukromou záležitostí premiéra Mirka Topolánka. Informace o tom, že předseda vlády ke své cestě použil vládní letku, jsou nepravdivé. Úřad vlády se nijak finančně nepodílí na jeho cestě či pobytu. Veškeré náklady si premiér hradí ze svých vlastních prostředků," uvedla mluvčí na internetových stránkách vlády www.vlada.cz.

V tisku se objevily informace o tom, že premiér si pro týden volna vybral ostrov Sardinii, na kterém má luxusní letní rezidenci italský premiér Silvio Berlusconi. Úřad vlády místo pobytu odmítl upřesnit s ohledem na bezpečnost předsedy vlády. Už dříve pouze uvedl, že Topolánek tráví dovolenou v Itálii na pozvání staronového premiéra a jednoho z nejbohatších Italů. O víkendu se Topolánek s Berlusconim sešel na neformální schůzce.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist